Czego uczymy?

Uczymy rozumieć maszyny To hasło i misja naszej firmy. Dlaczego? Bo uczymy dzieci praktycznej strony fizyki, logiki, programowania i oczywiście robotyki. Staramy się zaszczepić w najmłodszych zamiłowanie do nauk ścisłych i pasję poznawania techniki. Robotyka i programowanie to dziś świetna zabawa a w przyszłości pasjonujący zawód.

P1072367

 

Zajęcia prowadzą prawdziwi pasjonaci robotyki.

Na naszych zajęciach dzieci:

– budują roboty i maszyny sterowane komputerem
– uczą się podstaw programowania w językach graficznych i tekstowych
– tworzą własne konstrukcje i programy

Prawie każde zajęcia to nowa porcja wiedzy, ciekawy mechanizm, zjawisko fizyczne czy program. Dzieci otrzymują opracowane przez nas materiały, które utrwalają poznane zagadnienia i zachęcają do korzystania z nich w przyszłości.

DSCF6278

 

Nasze podstawowe kursów realizujemy w oparciu o zestawy edukacyjne Lego Wedo oraz Lego Mindstorms. Zestawy te to najlepsze na świecie platformy do nauki robotyki opracowane przez MIT. Budując swoje konstrukcje dzieci wykorzystują silniki elektryczne, serwomotory, czujniki światła i odległości, komputery oraz specjalne aplikacje graficzne ułatwiające programowanie maszyn.

dss4

 

Programowanie z nami nie jest trudne. Dzieci zaczynają programować nie wiedząc nawet, że posługują się pojęciami z logiki i informatyki. Z czasem poznają co to jest algorytm, warunek czy pętla. Programy tworzymy wybierając odpowiednie bloczki i ustawienie ich parametry. Rzeczy trudne ułatwiamy.

 

_DOM3629

 

Wieloletnie doświadczenie pozwala nam stale poszerzać ofertę i udoskonalać  scenariusze zajęć. Zaczynaliśmy od robotyki i klocków Lego ale dziś uczymy robotyki, tworzenia gier komputerowych i podstaw elektroniki. Nasi uczniowie rosną a my stale poszerzamy naszą ofertę.

 

P4120021