Kosmiczna wystawa: „Gateway to space”

Jeszcze tylko w najbliższy weekend można zobaczyć w Warszawie największą na świecie wystawę poświęconą podbojowi kosmosu! Patronat nad wystawą objęła NASA – lepszej więc rekomendacji nie trzeba. Wybraliśmy się tam, by sprawdzić co ciekawego czeka na zwiedzających.

Lądownik z wystawy GETAWAY TO SPACE

Lądownik z wystawy GETAWAY TO SPACE

Jak podają autorzy wystawy, na 3 000 metrów kwadratowych obiektu przy ul. Mińskiej 65 znajduje się ponad 100 kosmicznych eksponatów, w tym prawdziwe kombinezony kosmonautów, kapsuły statku Apollo, kokpity i moduły ze stacji kosmicznych  MIR oraz ISS. Są także duże modele rakiet nośnych i lądowników oraz oryginalne wyposażenie statków kosmicznych jak siłownie, toalety czy dyspozytory Coca Coli :).

Dzięki licznym robotom i symulatorom rodzice i dzieci mogą poczuć atmosferę lotów kosmicznych, poznać urządzenia i problemy życia codziennego na orbicie.

Absolutne must-see: atrakcje, których nie można przegapić

Po pierwsze, polecaKokpit promumy przyjrzeć się kabinie pilotów promu kosmicznego i przekonać jak wiele urządzeń muszą kontrolować kosmonauci. Ponadto, koniecznie zobaczcie moduł badawczy Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, w której przeprowadza się eksperymenty fizyczne i biologiczne, a także hodowlę roślin.

Warto przyjrzeć się także łazikowi Lunar Rover, który uczestniczył w 3 ostatnich amerykańskich misjach na Księżyc. Co ciekawe, po zakończonych misjach, łazik (oryginał) już tam pozostał.

Lunar Rover

Odwiedzający wystawę powinni również sprawdzić się na urządzeniach, służących do trenowania przyszłych kosmonautów. Na terenie obiektu, można znaleźć kilkanaście symulatorów i kosmicznych karuzel, od których widoku, aż kręci się w głowie 😊.

Jeśli jeszcze nie widzieliście kosmicznej wystawy pod patronatem NASA, koniecznie odwiedźcie Mińską 65 w Warszawie w ten weekend. Ekspozycja trwa tylko do 19 marca 2017 roku!

 

Przygotowała

  Dominika Nawrot