Dobór zestawów edukacyjnych oraz czas zajęć uzależniony jest od wieku uczestników. Dla klas 1-3 proponujemy
budowę robotów w oparciu o zestawy edukacyjne Lego Wedo. Dla starszych uczestników (5-6 klasa Szkoły
Podstawowej oraz Gimnazjum) oferujemy zestawy Mindstorms NXT.

Lekcje dla klas 1-2

Na zajęciach dzieci uczą się budować i programować ciekawe, kolorowe zabawki sterowane komputerem wyposażone w silniczki elektryczne, czujniki. Lekcje prowadzimy z wykorzystaniem zestawów edukacyjnych LEGO WeDo oraz własnych materiałów dydaktyczne. Dzieci w lekkiej formie poznają świat robotyki i uczą się programowania graficznego w języku WeDo. Aby tworzyć pierwsze programy wystarczy umieć liczyć do 10 i znać 3 litery.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Dzieci pracują w dwuosobowych zespołach. Na każdy zespół przypada 1 komputer i jeden zestaw Lego do budowy sterowanych zabawek. Dzieci otrzymują opracowane przez nas materiały, które pozwalają aktywnie korzystać z zajęć oraz utrwalają poznany materiał.

Lekcja trwa około 80 minut. Grupy maksymalnie 26 osób.

Lekcje dla klas 3-4

Na zajęciach dzieci uczą się budować i programować ciekawe modele prawdziwych maszyn spotykanych w życiu (np. robot kanałowy, podnośnik widłowy). Dzieci w lekkiej formie poznają świat robotyki i uczą się programowania graficznego w języku SCRATCH. Jest to program o bardzo szerokich zastosowaniach edukacyjnych. Poza sterowaniem silnikiem pokazujemy także jak wykorzystać to środowisko sterowania grafiką na ekranie komputerów. Lekcje prowadzimy z wykorzystaniem zestawów edukacyjnych LEGO WeDo oraz własnych materiałów dydaktyczne.

Dzieci pracują w dwuosobowych zespołach. Na każdy zespół przypada 1 komputer i jeden zestaw Lego do budowy sterowanych zabawek. Dzieci otrzymują opracowane przez nas materiały, które pozwalają aktywnie korzystać z zajęć oraz utrwalają poznany materiał.

Lekcja trwa około 80 minut i kosztuje 10 PLN od każdego dziecka. Grupy maksymalnie 26 osób.

Lekcje dla klas 5-6 i gimnazjum

Na zajęciach dzieci budują i programują fantastyczne roboty, które biorą udział w niezwykłych wyprawach robotów w kosmos. Uczestnicy dowiadują się, jakie są rodzaje czujników, jak sterować serwomotorami i jak budować samodzielne roboty w oparciu o zestawy Mindstorms NXT. Dzieci pracują w dwuosobowych zespołach. Na każdy zespół przypada 1 komputer i jeden zestaw Lego do budowy sterowanych robotów. Dzieci otrzymują opracowane przez nas materiały, które pozwalają aktywnie korzystać z zajęć oraz utrwalają poznany materiał.

Lekcja trwa około 120 minut i kosztuje 10 PLN od każdego dziecka. Grupy maksymalnie 26 osób.