Zajęcia dla dzieci w wieku 7 – 10 lat, które poznały już podstawy programowania w systemie Lego WeDo i chcą dowiedzieć się więcej o mechanice, sterowaniu i programowaniu.

Na zajęciach dzieci budują i programują modele prawdziwych maszyn takich jak winda, wózek widłowy, helikopter czy robot przemysłowy. Złożenie tych konstrukcji wymaga od dzieci pracy zespołowej i podziału zadań. Do ich zaprogramowania używamy obrazkowego języka WeDo.

 

 pompa-wedo-01

 manipulator-wedo-01

 dzwig-wedo-01

Dzieci poznają historie wynalazków, ciekawe konstrukcje mechaniczne i nowe zastosowania czujników poznanych na kursie podstawowym. Budowanie tych konstrukcji wymaga od zespołów większej koncentracji, współpracy i podziału zadań dlatego minimalny wiek uczestników to 7 lat. Dla starszych proponujemy zajęcia ROBO LAB na zestawach Lego Mindstorms, a dla młodszych Elementarz Robotyki.

Zajęcia prowadzone są w grupach od 6 do 12 osób podzielonych na dwuosobowe zespoły – na każdy zespół przypada jeden zestaw LEGO WeDo i jeden komputer.

Kurs Młody Konstruktor trwa w tym semestrze 13 tygodni. Każde spotkanie to 80 minut budowania ciekawych urządzeń, zabawy w konstruktorów i poznawania historii wynalazków. Koszt kursu 572 PLN można opłacić w 4 ratach po 143 PLN miesięcznie. Zniżki dla rodzeństw.

Dla starszych proponujemy zajęcia Starszy Konstruktor,  Teraz Gry lub ROBO LAB oraz ich kontynuacje.