Pytania i odpowiedzi

Gdzie odbywają się zajecia robotykaedukacyjna.pl?

Najczęściej w szkołach podstawowych. Najłatwiej znaleść nas korzystająć z podstrony Placówki. Na razie jesteśmy w Warszawie i okolicach.

 

W naszej szkole nie ma takich zajęć. Czy możecie je zorganizować?

Tak, przy odrobinie pomocy ze strony szkoły lub rodziców. Mamy jeszcze wolny sprzęt i czas instruktorów. Możemy przygotować zajęcia pokazowe. Prosimy o kontakt zainteresowanych rodziców.

 

Czy prowadzicie zajęcia indywidualne?

Tak. Możemy umawiać się na indywidualne prowadzonie zajęć w domu. Ile to kosztuje? To zależy gdzie miały by być prowadzone „lekcje”, czy dziecko ma własny zestaw i czego mielibyśmy uczyć. Najlepiej napisz do nas.

 

Czemu te kursy są takie długie? Widziałem zajęcia z robotyki prowadzone w 2 weekendy a nawet w czasie imprezy urodzinowej. Czy Wy nie przesadzacie?

Nie, to nie my przesadzamy. Spośród wielu podobnych ofert nasze zajęcia wyróżnia to, że mają one charakter edukacyjny a nie czysto rozrywkowy. Oczywiście jest czas na zabawę i własne eksperymenty ale mamy założony program i chcemy by dzieci rozumiały to co robią.

 

Jaki jest minimalny wiek dziecka na zajęciach w robotykaedukacyjna.pl?

Prowadzimy zajęcia już dla dzieci w wieku sześciu lat. Na początek proponujemy budowę programowalnych zabawek z zestawów Lego WeDo. Dzieci poznają na nich zastosowanie nowoczesnych czujników i silników. Uczą się także korzystania z komputera i myszki. Dla dzieci starszych tzn w wieku około 10 lat proponujemy robotykę na zestawach Mindstorms NXT 2.0. Na stronie http://www.robotykaedukacyjna.pl/nasze-zajecia/ przy każdej nazwie zajęć podany jest wiek dzieci dla których są one przygotowane.

 

Po co Ani/Kubie zajęcia z robotyki? Nie lepsze byłby zajecia na Ipadzie, autoprezentacji i pisania CV?

Nasze zajęcia to nie tylko składanie robotów ale także nauka programowania. Uczestnicy poznając w praktyce nowoczesne technologie uczą się tworzyć algorytmy i stosować niekonwencjonalne rozwiązania. Chcemy by dzięki nowej wiedzy budowali własną wysoką samoocenę. Jeśli nie zostaną kiedyś inżynierami to umiejętność tworzenia algorytmów z pewnością przyda się im już niedługo w tworzeniu zaawansowanych funkcji w MS Excell.