Kurs wprowadzający dzieci w świat robotów mobilnych i programowania w graficznym środowisku NXT. Kurs ten można nazywać nauką chodzenia, bo faktycznie uczymy na nim podstaw poruszania robotami mobilnymi i samodzielnymi maszynami.

Na zajęciach dzieci dowiadują się, jakie są rodzaje czujników, jak sterować serwomotorami i jak budować samodzielne roboty, które pomimo napotykanych przeszkód dotrą tam, gdzie chcemy. Dzieci budują i programują fantastyczne roboty, które biorą udział w niezwykłych wyprawach w kosmos, ścigają się, walczą i strzelają.

 

 Step47

ShooterBot

8547_Vehicle_BI

Kurs ROBO LAB stworzyliśmy z myślą o dzieciach z klas 3 – 6. Dla dzieci młodszych proponujemy zajęcia Elementarz Robotyki i Młody Konstruktor. Zajęcia prowadzone są w grupach od 6 do 12 osób podzielonych na dwuosobowe zespoły – na każdy zespół przypada jeden zestaw Mindstorms NXT i jeden komputer. Staramy się, by dzieci w grupach były w zbliżonym wieku (nie więcej niż 2 lata różnicy).

Po każdych zajęciach dzieci otrzymują do domu przygotowane dla nich materiały edukacyjne, które wyjaśniają nowopoznane zagadnienia.

Kurs ROBO LAB trwa 12 tygodni, czyli 24 godzin zajęć. Każde spotkanie to minimum 120 minut budowy, programowania i dobrej zabawy. Koszt 672 PLN. Można wpłacać po 168 PLN miesięcznie. Zniżki dla rodzeństw.