Kurs dla dzieci w wieku 8 – 10 lat, które znają już dobrze system Lego WeDo i chcą poznać nowe konstrukcje i nowy język programowania.

Na tych zajęciach dzieci budują zaawansowane maszyny sterowane programami napisanymi w SCRATCHu. Uczą się nowego języka od podstaw, ale muszą mieć doświadczenie i umiejętności zdobyte na kursach Elementarz Robotyki i Młody Konstruktor.

 

 ST Konst Robo4

 ST Konst Robo3

 ST Konst Robo1

Zajęcia prowadzone są w grupach od 6 do 12 osób podzielonych na dwuosobowe zespoły – na każdy zespół przypada jeden zestaw LEGO WeDo i jeden komputer. Kurs trwa w tym roku 12 tygodni a więc ponad 16 godzin. Każde spotkanie to 80 minut budowania ciekawych urządzeń i poznawania nowych możliwości, które oferuje SCRATCH. Na zajęciach dzieci budują m. in. manipulator, robota kanalizacyjnego, ciągnik, czy sejf elektroniczny.

Kurs Starszy Konstruktor trwa w tym semestrze 12 tygodni. Każde spotkanie to 80 minut budowania zaawansowanych maszyn, nauki programowania w środowisku SCRATCH i poznawania zastosowań ciekawych mechanizmów. Koszt kursu 564 PLN można opłacić w 4 ratach 141 PLN miesięcznie. Zniżki dla rodzeństw.